
Op 1 april a.s. is er in de Grote Kerk een symposium waarin dieper wordt ingaan op de vroegste geschiedenis van het gebouw, de regionale betekenis van kerken en recente inzichten uit archeologisch en historisch onderzoek.
In samenwerking met de Historische Vereniging Vlaardingen (HVV) sluiten we de bijeenkomst af met een netwerkborrel, waar volop ruimte is om na te praten en verder in gesprek te gaan over dit jaarthema.
Symposium
13:00-13:30 uur inloop met koffie en thee
13:30-16:45 symposium met de volgende sprekers:
Marco Mostert: De vroegste kerken in West-Nederland
Tim de Ridder: De vroege (bouw)geschiedenis van de Grote Kerk
Pauze
Kees Nieuwenhuijsen: De Grote Kerk, inzet van de strijd tussen Holland en de Utrechtse bisschop
Harm Jan Luth-Mulders: Het interieur van de Grote Kerk in de 17e-19e eeuw
Stadsherstel Maassteden BV: De toekomst van de Grote Kerk
Netwerkborrel
Na het symposium ontmoeten we elkaar graag tijdens een informele netwerkborrel in de Grote Kerk. Dit moment biedt de kans om na te praten, nieuwe ideeën uit te wisselen en kennis te maken met organisaties die ieder op hun eigen manier bijdragen aan het bewaken en vertellen van Vlaardings erfgoed. Tijdens de borrel worden bovendien verschillende initiatieven rondom het jaarthema KERK uitgelicht.
17:00-17:10 – Openingswoord door wethouder Lianne van Kalken en onthulling buitenexpositie KERK
17:10-17:20 – Presentatie Tijd-Schrift (Kerkspecial) en toelichting door de HVV
17:20-18:30 – Borrelen, ideeën uitwisselen en kennismaken met verschillende initiatieven zoals: de HVV, De Windwijzer, Het Bouwhistorisch en Archeologisch depot en Helinium, Het Tapijt van Vlaardingen.
Aanmelden via: Aanmeldformulier symposium Grote Kerk
Locatie: Grote Kerk, Markt 63, 3131 CR Vlaardingen
Datum & tijd: 1 april 13:00 – 18:30 uur